Teisinis auditas
Teisinis auditas - teisinė organizacijos (dažniausiai - įmonės) patikra, vertinimas; audito rūšis. Vykdomas prieš perkant įmonę (kontrolinį akcijų paketą), pasunkėjus jos finansinei būklei, keičiantis įmonės valdymo organams, reikalaujant kredito įstaigai ar investuotojui (pvz., ketinančiam suteikti ilgalaikę ir arba didelę paskolą, įsigyjant obligacijų ir pan.), kai vykdomi susiliejimai ir įsigijimai ir kt.
Reikšmė
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Paskirtis - padėti išvengti nepagrįstos rizikos, gauti informaciją, svarbią dėl įmonės pirkimo (tęsimo, nutraukimo, derybų eigos ir pan.). Teisinis auditas gali paveikti pirkėjo poziciją, sprendimą pirkti ar ne, palengvinti įmonės perleidimo sandorį (parengiant pirkimo-pardavimo sutartį). Pardavėjui gali padėti išsiaiškinti tikrąją įmonės būklę ir pasirengti tinkamai informuojant pirkėjus.
Objektas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Teisinio audito metu analizuojama ir vertinama informacija apie įmonę, jos turtą, veiklą, santykius su partneriais, įvairiomis organizacijomis (pvz., su valdžios institucijomis). Tokios analizės dėka gali būti atskleista informacija, neatsispindinti finansinėse ataskaitose. Audito objektas gali būti darbo santykiai, prekyba, sutartys (reikalavimai bei ir įsipareigojimai pagal jas), išankstinės sutartys, ginčai, intelektinė nuosavybė, draudimas, neįprasta veikla, sandoriai, kt.[1].
Šaltiniai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- ↑ Jurgita Jurkšaitytė. Įmonės teisinis auditas: ką perkam? // Karjera ir vadyba: Verslas ir teisė; „Verslo žinios“[neveikianti nuoroda] (2004 04 08, V, Nr. 67, Karjera ir vadyba, Nr. 13, 7 p.)